SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for Great Wildgoose Woods - Test Event - 12 Sep 2020
Course Results
Blue
Splits
Results
5.1km 210m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Jonathan Crickmore
SO
M21
28:39
2nd
Stanley Heap
SO
M20
30:44
+2:05
3rd
James Yule
SO
M18
37:09
+8:30
4th
Troy Southall
SO
M16
37:28
+8:49
5th
Nicholas Jarvis
SO
M21
38:22
+9:43
6th
Will Heap
SO
M45
38:24
+9:45
7th
Laura Robertson
ESOC
W21
41:39
+13:00
8th
Liam Marsh
SO
M21
42:40
+14:01
9th
Tommy Heap
SO
M16
45:05
+16:26
10th
Peter Chapman
SO
M55
48:42
+20:03
11th
Alan Yule
SO
M45
49:08
+20:29
12th
Rob Leathley
SO
M45
50:51
+22:12
13th
Emils Ummers
SO
M16
51:20
+22:41
14th
Paul Luttman
SO
M45
52:19
+23:40
15th
Julia Jarvis
SO
W50
53:44
+25:05
16th
Jill Blount
SO
W60
55:04
+26:25
17th
Steve Jarvis
SO
M55
56:37
+27:58
18th
Barry Jones
SO
M50
58:35
+29:56
19th
Anna Chapman
SO
W45
58:47
+30:08
20th
Simon Fitzpatrick
SO
M50
59:41
+31:02
21st
Joe Barrett
SO
M55
60:53
+32:14
22nd
Darren Warner-Swann
SO
M50
61:57
+33:18
23rd
Christine Jepson
SO
W60
66:36
+37:57
24th
Garry Greenstreet
SO
M45
69:05
+40:26
25th
Jane Lambert
SO
W60
73:07
+44:28
26th
Cameron Pattenden
SO
M18
76:23
+47:44
27th
Michael Taylor
SO
M45
76:59
+48:20
28th
Paul Wilson
SO
M55
84:26
+55:47
29th
Dave Taylor
SO
M45
92:02
+63:23
Robin Smith
SO
M65
m13
Green
Splits
Results
3.3km 130m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Peter Stubberfield
SO
M35
30:24
2nd
Ian Ditchfield
MV
M60
32:31
+2:07
3rd
Scarlet Heap
SO
W18
33:06
+2:42
4th
Amelia Bartlett
SO
W18
34:18
+3:54
5th
Alan Williamson
SO
M70
35:03
+4:39
6th
Einar Solgaard
SO
M75
37:00
+6:36
7th
Neil Watts
SO
M60
39:12
+8:48
8th=
Daniel Jones
SO
M35
39:57
+9:33
8th=
Andrew Parkinson
SO
M65
39:57
+9:33
10th
Kathleen Southall
SO
W55
40:10
+9:46
11th
Maddie Bartlett
SO
W16
40:36
+10:12
12th
Simon Bowes
SO
M50
41:17
+10:53
13th
Andrew Phillips
SO
M60
44:23
+13:59
14th
Kate Turner
SO
W45
44:49
+14:25
15th
Edward Forman
SO
M70
44:52
+14:28
16th
Andrew Ward
SO
M55
44:55
+14:31
17th
Mike Ralph
SO
M60
45:11
+14:47
18th
Ian Curtis
SO
M50
45:22
+14:58
19th
Penny Marsh
SO
W55
46:55
+16:31
20th
Nick Hockey
SO
M70
47:37
+17:13
21st
Susan Crickmore
SO
W55
48:33
+18:09
22nd
Richard Hocking
SO
M65
56:42
+26:18
23rd
Jasmine Bennett
SO
W65
57:05
+26:41
24th
Ian Goodwin
SO
M65
59:03
+28:39
25th
Gethyn Lewis
SO
M50
59:22
+28:58
26th
Di Turner
SO
W65
59:27
+29:03
27th
Di Goodwin
SWOC
W55
60:35
+30:11
28th
Chris Simpson
SO
M75
62:02
+31:38
29th
John Morris
SO
M75
64:04
+33:40
30th
John Pittam
SO
M70
70:52
+40:28
31st
Johanna Warner-Swann
SO
W50
72:01
+41:37
32nd
Chris Taylor
SO
W70
74:05
+43:41
33rd
Sue Gallagher
SO
W65
74:17
+43:53
34th
Holly Curtis
SO
W18
76:39
+46:15
35th
Bridget Hooper
SO
W75
78:21
+47:57
36th
Brian Rodgers
SO
M70
79:11
+48:47
Neil Crickmore
SO
M55
m6
Roger Maher
SO
M80
m7-8
Maureen Fitzpatrick
SO
W45
m7
Penny Parker
SO
W55
w6
Ruth Rhodes
SO
W75
m8
Mike Turner
SO
M70
m10-11
Tim Bartlett
SO
M55
rtd
Leslie Hooper
SO
M75
rtd
Orange
Splits
Results
2.1km 80m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Kieran Fitzpatrick
SO
M14
20:44
2nd
Ben Chapman
SO
M12
29:38
+8:54
3rd
Sophia Bowes
SO
W12
32:57
+12:13
4th
Emma Chapman
SO
W9
38:24
+17:40
5th
Christopher Warner
SO
M7
47:24
+26:40
Back to Top