SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for SOG A4 Southwater - 26-Oct-2019 - Provisional
Course Results
Blue
Splits
Results
4.7km 85m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Troy Southall
SO
M16
36:39
2nd
Tommy Heap
SO
M14
40:04
+3:25
3rd
Emils Ummers
SO
M16
43:08
+6:29
4th
Anna Chapman
SO
W45
46:10
+9:31
5th
Kevin Goddard
SO
M55
46:11
+9:32
6th
Rob Burridge
SO
M55
46:15
+9:36
7th
Peter Stubberfield
SO
M35
46:22
+9:43
8th
Alan Yule
SO
M45
46:40
+10:01
9th
Rob Leathley
SO
M45
47:17
+10:38
10th
Scarlet Heap
SO
W16
47:35
+10:56
11th
Michael Merritt
SO
M60
54:53
+18:14
12th
Rob Keet
SO
M60
55:12
+18:33
13th
Penny Marsh
SO
W55
55:24
+18:45
14th
Katherine Burridge
SO
W21
55:56
+19:17
15th
Michael Taylor
SO
M45
70:06
+33:27
16th
Mike Bolton
MV
M65
72:29
+35:50
17th
Gethyn Lewis
SO
M50
79:41
+43:02
James Yule
SO
M16
m21
Mark Chapman
SO
M55
m19-20
Roger Maher
SO
M80
m5-6 w27
Green
Splits
Results
3.6km 70m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Ian Curtis
SO
M50
36:52
2nd
Steve Southall
SO
M60
37:03
+0:11
3rd
Clive Hawkes
SO
M60
37:48
+0:56
4th
Nick Hockey
SO
M70
39:19
+2:27
5th
Christine Jepson
SO
W60
41:38
+4:46
6th
Marion West
SO
W55
42:18
+5:26
7th
Mike Turner
SO
M65
42:37
+5:45
8th
Andrew Ward
SO
M55
43:10
+6:18
9th
Tom Lees
IND
M21
44:10
+7:18
10th
Tim Hulley
SO
M55
44:17
+7:25
11th
Karen Ashworth
SO
W50
45:35
+8:43
12th
Andrew Phillips
SO
M60
46:53
+10:01
13th
Mike Ralph
SO
M60
47:43
+10:51
14th
Sarah Burridge
SO
W20
48:52
+12:00
15th
Dave Collier
DFOK
M65
50:03
+13:11
16th
Kathleen Southall
SO
W55
50:47
+13:55
17th
James Parker
SO
M70
50:54
+14:02
18th
Jasmine Bennett
SO
W65
51:18
+14:26
19th
Nicola Yule
SO
M45
51:28
+14:36
20th
Leslie Coles
SO
M75
52:05
+15:13
21st
Colin Merry
DFOK
M65
52:51
+15:59
22nd
John Pittam
SO
M65
55:56
+19:04
23rd
Mike Bonsor
SO
M60
58:00
+21:08
24th
Rosie Merry
DFOK
W55
60:43
+23:51
25th
Ralph Phillips
SO
M70
62:50
+25:58
26th
Andria Harwood
IND
W40
64:55
+28:03
27th
David White
SO
M65
67:04
+30:12
28th
Margaret Sawyer
SO
W50
68:13
+31:21
29th
Chris Taylor
SO
W65
68:54
+32:02
30th
Sylvia Coles
SO
W75
70:54
+34:02
31st
Bridget Hooper
SO
W75
76:21
+39:29
32nd
Lee Ciancamerla
IND
M35
78:39
+41:47
33rd
Chris Bradfield
SO
M70
85:12
+48:20
Linda Hulley
SO
W60
w12
Leslie Hooper
SO
M75
m10
Simon Horsfield
IND
M40
w9
Orange
Splits
Results
2.6km 45m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Paul Smith
BADO
M50
32:05
2nd
Barney, Dan Harwood
IND
M8
34:00
+1:55
3rd
Karen Jones
SO
W50
34:58
+2:53
4th
William Jones
SO
M12
36:03
+3:58
5th
Eva & Grace Harwood
IND
W10
37:46
+5:41
6th
Kate Turner
SO
W45
38:27
+6:22
7th
James Curtis
SO
M12
41:10
+9:05
8th
Leo Mclennan
IND
M12
47:10
+15:05
9th
Susan Parker
SO
W75
48:52
+16:47
10th
Archie Pearson
IND
M8
63:40
+31:35
Thomas Duncan
SO
M12
m7-9
Steven Dhiman
IND
M21
m17
Yellow
Splits
Results
1.2km 25m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Lucas Waters
SO
M5
19:03
2nd
Emily Waters
SO
W8
21:56
+2:53
3rd
Harry Dicker
IND
M6
22:32
+3:29
4th
Christopher Warner
IND
M6
22:37
+3:34
5th
Ethan Cunningham
IND
M7
26:03
+7:00
6th
Caleb Cunningham
IND
M5
26:04
+7:01
7th
Freddie Pearson
IND
M5
34:31
+15:28
8th
Harriet Nichols
SO
W6
37:43
+18:40
Kasia Nichols
SO
W35
w9 w12
Back to Top