6.9km 140m
Pos | Name | Club | Age Class | Time | Behind |
---|---|---|---|---|---|
1st | Colin Dickson | BAOC | M60 | 49:58 | |
2nd | Melanie Slade | SN | W50 | 50:15 | +0:17 |
3rd | Axel Blomquist | BAOC | M65 | 52:47 | +2:49 |
4th | Ian Ditchfield | MV | M60 | 54:02 | +4:04 |
5th | Adam Walker | SARUM | M21 | 55:38 | +5:40 |
6th | Steve Jarvis | SO | M55 | 56:28 | +6:30 |
7th | David Lobley | DFOK | M50 | 57:27 | +7:29 |
8th | Stefan Peykov | SLOW | M50 | 57:52 | +7:54 |
9th | Paul Street | SLOW | M65 | 59:12 | +9:14 |
10th | Mel Taylor | SAX | M55 | 59:26 | +9:28 |
11th | Andrew Parkinson | SO | M65 | 59:32 | +9:34 |
12th | Zlatko Peev | SLOW | M45 | 59:37 | +9:39 |
13th | Simon Fitzpatrick | SO | M45 | 60:38 | +10:40 |
14th | Peter Carlill | NOR | M60 | 61:36 | +11:38 |
15th | Benjamin Brooker | SO | M40 | 62:28 | +12:30 |
16th | Darren Warner-Swann | SO | M50 | 62:41 | +12:43 |
17th | Clive Tant | SOS | M60 | 63:53 | +13:55 |
18th | Ian Roberts | MV | M50 | 64:27 | +14:29 |
19th | Neil Speers | DFOK | M50 | 65:02 | +15:04 |
20th | Andrew Clark | SO | M55 | 65:32 | +15:34 |
21st | Carol Lovegrove | SN | W45 | 67:19 | +17:21 |
22nd | Tim Hulley | SO | M55 | 67:34 | +17:36 |
23rd | Jill Blount | SO | W55 | 68:41 | +18:43 |
24th | Don McKerrow | SLOW | M65 | 68:42 | +18:44 |
25th | Nikolay Kolev | SLOW | M50 | 68:46 | +18:48 |
26th | John Pickup | MV | M50 | 69:05 | +19:07 |
27th | Mike Turner | SO | M65 | 69:24 | +19:26 |
28th | Paul Wilson | SO | M55 | 70:04 | +20:06 |
29th | David Dawson | DFOK | M60 | 70:07 | +20:09 |
30th | Malcolm Lyon | SLOW | M60 | 70:42 | +20:44 |
31st | Edward Cox | SO | M60 | 72:14 | +22:16 |
32nd | Joe Barrett | SO | M55 | 72:36 | +22:38 |
33rd | Stephanie Moss | SLOW | W40 | 72:50 | +22:52 |
34th | Adriana Stankova | SLOW | W35 | 73:06 | +23:08 |
35th | Penny Marsh | SO | W55 | 73:10 | +23:12 |
n/c | Tom Edelsten | GO | M75 | 73:14 | |
36th | Simon Greenwood | SAX | M60 | 73:21 | +23:23 |
37th | Jane Lambert | SO | W55 | 74:49 | +24:51 |
38th | Nigel Bush | MV | M60 | 77:21 | +27:23 |
39th | Garry Parmenter | HAVOC | M70 | 77:42 | +27:44 |
40th | Nicholas Betts | SAX | M55 | 77:50 | +27:52 |
41st | Jon Darley | GO | M50 | 78:49 | +28:51 |
42nd | Geoff Goodwin | DFOK | M65 | 79:08 | +29:10 |
43rd | Susan Crickmore | SO | W55 | 80:51 | +30:53 |
44th | Michael Merritt | SO | M60 | 80:56 | +30:58 |
45th | Dave Taylor | SO | M45 | 81:07 | +31:09 |
46th | Colin Swallow | SN | M60 | 81:17 | +31:19 |
47th | Alistair Lovegrove | SN | M45 | 82:35 | +32:37 |
48th | Katie Clarke | SN | W45 | 82:52 | +32:54 |
49th | Annika Hermik | BKO | W45 | 85:07 | +35:09 |
50th | David Young | SO | M65 | 90:16 | +40:18 |
51st | Naomi Drewitt | DFOK | W40 | 92:51 | +42:53 |
52nd | Colin Jackson | HAVOC | M60 | 97:04 | +47:06 |
53rd | William Alexander | MV | M75 | 98:25 | +48:27 |
54th | Mike Elliot | MV | M65 | 98:41 | +48:43 |
55th | Dale Bennett | HAVOC | M55 | 99:04 | +49:06 |
56th | John Pittam | SO | M65 | 100:53 | +50:55 |
57th | Ruth Rhodes | SO | W75 | 102:03 | +52:05 |
58th | Gethyn Lewis | SO | M50 | 106:09 | +56:11 |
59th | Chris McDonald | MV | M75 | 117:02 | +67:04 |
Anna Bartlett | SO | W50 | m15-18 |