SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for Coates Common - 02-Feb-2019
Course Results
Blue
Splits
Results
6.5km 200m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Stanley Heap
SO
M18
40:06
2nd
Alexander Lines
SO
M21
44:37
+4:31
3rd
James Yule
SO
M16
46:04
+5:58
4th
Will Heap
SO
M45
47:34
+7:28
5th
Nicholas Jarvis
SO
M21
48:16
+8:10
6th
Samuel Leitch
SO
M18
49:29
+9:23
7th
Troy Southall
SO
M16
49:37
+9:31
8th
Chris Hooker
SO
M55
51:30
+11:24
9th
Neil Crickmore
SO
M55
51:51
+11:45
10th
Barry Jones
SO
M50
54:09
+14:03
11th
Ian Ditchfield
MV
M60
54:40
+14:34
12th
Jill Blount
SO
W55
61:28
+21:22
13th
Robert Lines
SO
M50
62:30
+22:24
14th
Nick Care
SO
M60
63:21
+23:15
15th
Kerria Rowan
SO
W21
66:07
+26:01
16th
Jo Chapman
W45
68:48
+28:42
17th
Simon Dunkley
SN
M50
69:10
+29:04
18th
Alan Yule
SO
M45
69:46
+29:40
19th
Andrew Hannaford
SO
M60
72:03
+31:57
20th
Paul Wilson
SO
M55
72:47
+32:41
21st
Tim Hulley
SO
M55
72:55
+32:49
22nd
Emils Ummers
SO
M16
74:11
+34:05
23rd
John Dasey
SO
M35
76:38
+36:32
24th
Michael Merritt
SO
M60
76:57
+36:51
25th
Mark Saunders
IND
M40
79:18
+39:12
26th
David Young
SO
M65
79:46
+39:40
27th
Robin Wilson
SO
M60
81:08
+41:02
28th
Dave Taylor
SO
M45
86:51
+46:45
29th
Anna Bartlett
SO
W50
95:29
+55:23
30th
Barry McElearney
SO
M50
100:15
+60:09
31st
Gethyn Lewis
SO
M50
103:47
+63:41
32nd
Ruth Rhodes
SO
W75
105:54
+65:48
Benjamin Brooker
SO
M40
m9-17
Amy Hulley
SO
W21
w7
Green
Splits
Results
4.5km 130m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Paul Luttman
SO
M45
34:53
2nd
Tommy Heap
SO
M14
43:32
+8:39
3rd
Alan Williamson
SO
M70
44:21
+9:28
4th
Cameron Pattenden
SO
M16
45:33
+10:40
5th
Mike Murray
SLOW
M75
46:09
+11:16
6th
Neil Watts
SO
M60
49:40
+14:47
7th
Peter Dudman
SO
M65
50:50
+15:57
8th
Madelyn Bartlett
SO
W14
52:11
+17:18
9th
Christine Jepson
SO
W60
52:48
+17:55
10th
Edward Forman
SO
M65
53:43
+18:50
11th
Mike Turner
SO
M65
53:50
+18:57
12th
Clare Lines
SO
W50
57:21
+22:28
13th
Steve Ewens
SO
M60
57:25
+22:32
14th
Ffion Jones
SO
W18
57:57
+23:04
15th
Kieran Devine
BAOC
M65
58:05
+23:12
16th
Claire Leitch
SO
W50
59:33
+24:40
17th
Marion West
SO
W55
59:46
+24:53
18th
Judith Carder
SO
W60
60:02
+25:09
19th
Jules Wheeler
SO
W40
60:23
+25:30
20th
Susan Crickmore
SO
W55
60:40
+25:47
21st
Andrew Phillips
SO
M60
61:03
+26:10
22nd
John Morris
SO
M70
62:41
+27:48
23rd
Penny Marsh
SO
W55
63:13
+28:20
24th
Claes Harvenberg
SO
M60
63:40
+28:47
25th
Mike Ralph
SO
M60
64:07
+29:14
26th
Leianne Upton
MV
W55
65:30
+30:37
27th
Jasmine Bennett
SO
W65
66:19
+31:26
28th
Andy Ward
SO
M55
66:31
+31:38
29th
David Cross
SOC
M60
68:24
+33:31
30th
Maureen Fitzpatrick
SO
W45
69:01
+34:08
31st
James Parker
SO
M70
69:14
+34:21
32nd
Patrick Windsor Brown
SO
M55
69:15
+34:22
33rd
Jack Chapman&Harvey Algar
IND
M16
69:29
+34:36
34th
Nick Hockey
SO
M70
69:53
+35:00
35th
Di Turner
SO
W65
70:42
+35:49
36th
Ellie Upton
MV
W21
71:19
+36:26
37th
Kathleen Southall
SO
W55
71:20
+36:27
38th
Clare Devine
SO
W21
73:53
+39:00
39th
Barry Hatton
SO
M60
74:01
+39:08
40th
Leslie Hooper
SO
M75
76:32
+41:39
41st
Linda Hulley
SO
W60
77:16
+42:23
42nd
Lily Chapman
W14
78:14
+43:21
43rd
Sebastian Snajdar
M12
78:30
+43:37
44th
Garry Greenstreet
SO
M45
78:43
+43:50
45th
Bridget Hooper
SO
W75
78:54
+44:01
46th
Nicola Yule
SO
W45
80:52
+45:59
47th=
Neil Redmond
IND
M50
81:25
+46:32
47th=
Alex Redmond
IND
M16
81:25
+46:32
49th
Peter Brown
IND
M75
83:37
+48:44
Liam Marsh
SO
M21
m1-12
Barrie Pearson
SO
M65
m7-12
Patrick Maher
SO
M80
m3-9
Leslie Coles
SO
M75
rtd
Sylvia Coles
SO
W75
m7-8 rtd
Joshua Ralph
IND
M21
rtd
Margaret Sawer
IND
W50
rtd
Karen Ashworth
SO
W50
rtd
Lorna Lindfield
SO
W70
rtd
Orange
Splits
Results
2.6km 50m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Steve Southall
SO
M60
31:24
2nd
Eaton Family
IND
M12
38:01
+6:37
3rd
Reg & Julia Fowler
IND
M50
38:38
+7:14
4th
Archie Pearson
M10
39:56
+8:32
5th
Ayla Bowes
SO
W14
42:14
+10:50
6th
Ben Chapman
SO
M10
43:22
+11:58
7th
Susan Parker
SO
W75
44:33
+13:09
8th
Sue Pearson
SO
W65
46:51
+15:27
9th
Hannah Taylor
SO
W16
48:21
+16:57
10th
Chris Bradfield
SO
M70
56:22
+24:58
11th
Bethany Taylor
SO
W12
58:46
+27:22
12th
Christine Hogg
SO
W65
62:19
+30:55
13th
Brian Taylor
SO
M70
69:20
+37:56
14th
Brian Smith
SO
M85
118:24
+87:00
Gill Smith
SO
W80
w13
William Jones
SO
M12
m12
Yellow
Splits
Results
1.5km 25m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Martin Clayton
IND
M50
19:00
2nd
Zachary Turner
SO
M10
19:57
+0:57
3rd
Emily Waters
SO
W10
21:17
+2:17
4th
Emma Chapman
SO
W10
21:18
+2:18
5th
Lucas Waters
SO
M10
26:56
+7:56
6th
Jocelyn Brown
W40
34:10
+15:10
7th
Angus Coxon
IND
M10
34:33
+15:33
8th
Maisie Wheeler
SO
W10
53:20
+34:20
Back to Top