SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for SOGA6 Southwater Country Park - 10-Nov-2018
Course Results
Blue
Splits
Results
4.3km 155m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Troy Southall
SO
M14
34:09
2nd
Samuel Leitch
SO
M18
36:40
+2:31
3rd
Liam Marsh
SO
M20
41:12
+7:03
4th
Rob Burridge
SO
M50
43:45
+9:36
5th
Lucy Jepson
SO
W21
46:11
+12:02
6th
Anna Chapman
SO
W45
47:46
+13:37
7th
Andrew Hannaford
SO
M60
48:10
+14:01
8th
Simon Fitzpatrick
SO
M45
49:22
+15:13
9th
Joe Barrett
SO
M55
49:35
+15:26
10th
Rob Leathley
SO
M45
50:48
+16:39
11th
Clive Hawkes
SO
M55
51:53
+17:44
12th
Paul Wilson
SO
M55
53:11
+19:02
13th
Edward Cox
SO
M55
53:40
+19:31
14th
Marion West
SO
W50
62:20
+28:11
15th
Penny Marsh
SO
W55
62:28
+28:19
16th
Dave Taylor
SO
M45
63:41
+29:32
17th
Barry McElearney
SO
M50
67:08
+32:59
18th
Claire Leitch
SO
W50
68:32
+34:23
19th
Penny Parker
SO
W50
69:58
+35:49
20th
Jon Wallace
SO
M60
70:00
+35:51
21st
Gethyn Lewis
SO
M50
70:10
+36:01
Peter Chapman
SO
M50
m9-22
Roger Maher
SO
M80
m5-6
Ilya Schippers
SO
M16
m22
Green
Splits
Results
3.1km 125m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Emils Ummers
SO
M14
33:55
2nd
Amy Hulley
SO
W21
36:12
+2:17
3rd
Andrew Parkinson
SO
M65
36:56
+3:01
4th
Steve Southall
SO
M60
37:04
+3:09
5th
Alan Williamson
SO
M65
37:25
+3:30
6th
Kate Turner
SO
W45
38:46
+4:51
7th
Tim Hulley
SO
M55
39:27
+5:32
8th
John Dasey
SO
M35
40:31
+6:36
9th
Christine Jepson
SO
W60
40:46
+6:51
10th
Maureen Fitzpatrick
SO
W45
44:37
+10:42
11th
Kathleen Southall
SO
W55
44:41
+10:46
12th
Edward Forman
SO
M65
44:44
+10:49
13th
Jules Wheeler
SO
W40
45:05
+11:10
14th
Jocelyn Brown
BOF
W35
45:19
+11:24
15th
Stuart Purdy
SO
M45
45:33
+11:38
16th
Andy Ward
SO
M55
47:32
+13:37
17th
John Pittam
SO
M65
48:38
+14:43
18th
David Funnell
SO
M50
48:57
+15:02
19th
Leslie Coles
SO
M75
49:02
+15:07
20th
Einar Solgaard
SO
M70
49:43
+15:48
21st
James Parker
SO
M70
49:53
+15:58
22nd
Linda Hulley
SO
W60
49:57
+16:02
23rd
Mike Ralph
SO
M60
50:10
+16:15
24th
Jasmine Bennett
SO
W65
52:00
+18:05
25th
Chris Simpson
SO
M70
53:19
+19:24
26th
Andrew Phillips
SO
M60
54:05
+20:10
27th
Leslie Hooper
SO
M75
54:15
+20:20
28th
Michelle Gardner
SO
W45
58:26
+24:31
29th
Margaret Sawyer
IND
W50
58:41
+24:46
30th
Charlotte Polhill
SO
W45
58:54
+24:59
31st
Frankie Warner-Swann
SO
W16
59:27
+25:32
32nd
Peter Stubberfield
SO
M35
59:45
+25:50
33rd
Vlad Boev
BOF
M60
61:35
+27:40
34th
Bridget Hooper
SO
W70
68:23
+34:28
35th
Susan Parker
SO
W75
68:52
+34:57
36th
Simon Bowes
IND
M45
70:37
+36:42
37th
Chris Taylor
SO
W65
74:40
+40:45
38th
Sylvia Coles
SO
W70
77:04
+43:09
39th
Hannah Taylor
SO
W14
79:03
+45:08
Karen Ashworth
SO
W50
m7
Orange
Splits
Results
2.7km 65m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
n/c
Scarlet Heap
SO
W16
25:21
1st
Ben Chapman
SO
M10
30:05
2nd
Kieran Fitzpatrick
SO
M12
30:23
+0:18
3rd
Berend Winter
IND
M50
41:05
+11:00
4th
Gill Smith
SO
W80
47:29
+17:24
5th
Brian Taylor
SO
M70
62:13
+32:08
6th
Michael Shove
SO
M85
79:16
+49:11
Yellow
Splits
Results
1.3km 30m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Bethany Taylor
SO
W12
13:58
2nd
Kyia Caoimhe Smith
IND
W10
15:04
+1:06
3rd
Issy Keet
SO
W6
15:40
+1:42
4th
Ethan Cunningham
IND
M10
23:07
+9:09
5th
Emma Chapman
SO
W10
23:39
+9:41
6th
Lucas Waters
SO
M10
23:56
+9:58
7th
Emiliy Waters
SO
W10
25:21
+11:23
8th
Roger Roberts
SO
M70
47:39
+33:41
9th
Maisie Wheeler
SO
W10
48:02
+34:04
Back to Top