Blue

Splits

6.1km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alexander Lines SO M21 39:42
2nd Neil Crickmore SO M55 41:35
3rd Liam Marsh SO M20 42:04
4th Paul Luttman SO M45 43:09
5th Nicholas Jarvis SO M21 44:09
6th Chris Pritchett WIGHTO M55 45:32
7th Kieran Marsh SO M20 45:48
8th Richard Sanson SO M40 46:37
9th Nick Care SO M55 46:51
10th Barry Jones SO M50 52:49
11th Jason Mallett IND M35 53:01
12th Mike Hooper SO M45 53:08
13th Robin Smith SOC M65 53:22
14th Lucy Jepson SO W21 53:28
15th Ian Roberts MV M50 53:38
16th Rob Burridge SO M50 53:47
17th Peter Chapman SO M50 54:24
18th Alan Williamson SO M65 54:26
19th Paul Wilson SO M55 54:45
20th Charlie Turner SLOW M60 56:13
21st Julia Jarvis SO W45 57:22
22nd Laurance Tondelier IND M30 58:31
23rd Anna Chapman SO W40 58:41
24th Jill Blount SO W55 58:42
25th Timothy Carder SO M60 61:25
26th Tim Bartlett SO M50 61:55
27th Darren Warner-Swann SO M45 62:04
28th Andy Hannaford SO M60 64:39
29th Tim Hulley SO M55 66:02
30th Dave Taylor SO M45 68:56
31st John Pittam SO M65 75:47
32nd Penny Marsh SO W50 76:38
33rd Judith Carder SO W60 77:41

Green

Splits

4.1km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Troy Southall SO M14 28:34
2nd Andrew Parkinson SO M65 33:42
3rd Steve Southall SO M60 39:50
4th Thomas Jarvis SO M18 40:47
5th Amelia Bartlett SO W14 40:53
6th Emils Ummers SO M14 40:54
7th Thomas Best SO M20 42:22
8th Andy Ward SO M55 42:32
9th Marion Bird GO W55 43:38
10th John Morris SO M70 44:36
11th James Parker SO M70 45:46
12th Chris Simpson SO M70 46:15
13th Anna Bartlett SO W50 46:26
14th Jules Wheeler SO W35 48:02
15th Julie Drake SO W45 48:37
16th Freddie Holman SO M16 49:50
17th Alison Hooper SO W40 49:57
18th Penny Parker SO W50 50:06
19th Maureen Fitzpatrick SO W45 50:50
20th Sarah Burridge SO W18 50:54
21st Michelle Gardner SO W45 51:20
22nd Diane Goodwin SWOC W55 52:13
23rd Mike Bonsor SO M55 52:37
24th Leianne Upton MV W55 54:19
25th Patrick Windsor Brown SO M55 54:49
26th Ralph Phillips SO M70 54:52
27th Ian Goodwin SO M60 56:03
28th Leslie Coles SO M70 57:19
29th Cameron Pattenden SO M14 58:30
30th Teresa Turner SLOW W65 59:21
31st Ffion Jones SO W16 60:25
32nd Linda Hulley SO W60 60:35
33rd Marion West SO W50 63:01
34th Sylvia Coles SO W70 63:26
35th Kathleen Southall SO W55 66:32
36th Lorna Lindfield SO W70 69:22
37th Bridget Hooper SO W70 69:44
38th Chris Taylor SO W65 79:10
39th Michael White MV M80 92:44
40th Gavin Hurley SLOW M40 99:30
m7 Leslie Hooper SO M75 56:46
m16 Rebecca Wheatley SO W45 96:56

Orange

Splits

2.7km 85m

Pos Name Club Age Class Time
1st Zsuzsanna Orban SAS/HU W60 43:21
2nd Matthew Carrington IND M21 49:36
3rd Arlen Garday IND M10 53:54
4th Madelyn Bartlett SO W12 56:38
5th Brian Taylor SO M70 75:31
6th Nicola Upperton SO W50 77:24
7th Brian Rodgers SO M65 78:58
8th Chris Bradfield IND M65 86:22
rtd Jaquie Drake SO W75  
m1-3 Max Best SO M16 55:12
m11-13 Jacob Delacour IND M4 63:52
m9-13 Gill Smith SO W80 87:29
m11-12 Bethany Taylor SO W10 87:47
m11-12 Hannah Taylor SO W14 90:02

Yellow

Splits

1.6km 30m

Pos Name Club Age Class Time
1st Kieran Fitzpatrick SO M12 27:17
2nd Eddie Baker IND M10 29:59
3rd Emma Chapman SO W10 40:06
4th Maisie Wheeler SO W10 46:12
5th Awn Gardey IND M10 58:41