Blue

Splits

5.5km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Stanley Heap SO M16 32:03
2nd Alexander Lines SO M21 33:09
3rd Will Heap SO M40 34:33
4th Chris Hooker SO M55 36:08
5th Liam Marsh SO M20 37:27
6th Neil Crickmore SO M55 37:41
7th Keith Tonkin GO M55 37:57
8th Euan Marsh SO M21 41:00
9th Alan Velecky SO M50 41:23
10th Paul Luttman SO M45 41:44
11th Rob Burridge SO M50 44:35
12th Barry Jones SO M50 45:00
13th Tim Bartlett SO M50 45:24
14th Robert Lines SO M50 46:46
15th Mike Hooper SO M45 46:47
16th Simon Thraves SO M55 47:04
17th Tim Hulley SO M55 47:35
18th Anna Chapman SO W40 47:58
19th Julia Jarvis SO W45 48:05
20th Andrew Clark SO M55 48:33
21st John Leonard   M21 48:36
22nd Kerria Rowan SO W21 50:26
23rd Joe Barrett SO M50 51:38
24th Nick Care SO M55 52:24
25th Jill Blount SO W55 53:57
26th Darren Warner-Swann SO M45 55:32
27th Paul Wilson SO M55 55:51
28th Aaron Taylor SO M16 58:39
29th Dave Taylor SO M45 58:55
30th Laurence Tondelier IND M35 59:20
31st Christine Jepson SO W55 60:06
32nd David Funnell SO M50 62:05
33rd George Chapman IND M35 62:18
34th Andy Simmons IND M35 62:28
35th Christine Kiddier GO W65 63:01
36th Jane Lambert SO W55 63:08
37th Marion West SO W50 64:24
38th David Young SO M60 65:58
39th Leslie Coles SO M70 71:00
40th Michael Taylor SO M45 73:14
41st John Pittam SO M65 73:39
42nd Jon Wallace SO M60 76:20
43rd David White SO M65 88:39
44th Linda Hulley SO W60 89:34
45th Robert Crossett SO M75 95:23
46th Ruth Rhodes SO W75 99:58
m9-19 Samuel Leitch SO M16 25:23
m5-10 Ian Ditchfield MV M60 33:17

Green

Splits

3.9km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew Parkinson SO M65 31:49
2nd Peter Chapman SO M50 32:41
3rd Scarlet Heap SO W14 33:56
4th Tommy Heap SO M12 35:15
5th Simon Fitzpatrick SO M45 35:37
6th Troy Southall SO M14 38:23
7th Clive Hawkes SO M55 38:31
8th Simon Greenwood SAX M60 39:01
9th Steve Southall SO M60 40:35
10th Nick Raeside SO M55 42:00
11th Kathleen Southall SO W55 42:03
12th Anna Bartlett SO W50 42:38
13th Ed Forman SO M65 42:39
14th Oliver Southall SO M18 42:43
15th Martin Sheriff IND M60 42:49
16th Mike Turner SO M65 43:19
17th Emils Ummers SO M14 43:26
18th John Morris SO M70 44:33
19th Amelia Bartlett SO W14 44:44
20th Neil Watts SO M60 44:45
21st Sally-Anne Simmons SO W21 44:59
22nd David Cussens SO M65 45:17
23rd Andy Ward SO M55 47:39
24th Peter Dudman SO M65 47:58
25th Thomas Best SO M20 48:29
26th Mark Salthouse SO M50 48:58
27th Henry McLaughlin SO M21 49:14
28th James Parker SO M70 50:37
29th Sophie Kingdom SO W18 50:57
30th Jules Wheeler SO W35 50:59
31st Diane Goodwin SWOC W55 53:51
32nd Sarah Burridge SO W18 53:54
33rd Anna Fowler GO W18 54:40
34th Ralph Phillips SO M70 55:45
35th Hermione Boyle SO W12 55:59
36th Jane King SO W60 56:31
37th Karen Ashworth SO W50 56:40
38th Amy Bevan   W21 57:43
39th James Kingdom SO M16 57:48
40th Roger Roberts SO M70 58:29
41st Leianne Upton MV W55 58:56
42nd Ffion Jones SO W16 58:57
43rd Alison Hooper SO W40 59:31
44th Di Turner SO W65 59:40
45th Ray Kingdom SO M55 59:41
46th Euan Raeside SO M14 59:47
47th Ian Goodwin SO M60 60:51
48th Mike Ralph SO M55 63:47
49th Reg Fowler IND M55 64:57
50th Mike Gammon SO M85 65:00
51st Leslie Hooper SO M75 66:50
52nd Stuart Paton SO M55 67:21
53rd Ben Hope   M15 68:35
54th Patrick Maher SO M80 69:27
55th Peter Brown SO M75 70:21
56th Chris Taylor SO W65 71:21
57th Sylvia Coles SO W70 71:42
58th Michele Funnell SO W60 72:22
59th Aileen Hargreaves SO W65 77:58
60th Lorna Lindfield SO W70 80:19
61st Hannah Chapman IND W21 80:46
62nd Jo Hoadley IND W30 80:48
rtd Amaryllis Campbell SO W60  
m8 Nadine Clark SO W50 47:42

Orange

Splits

2.5km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1st Beau Beames   M14 19:26
2nd Cameron Pattenden SO M14 24:55
3rd Madelyn Bartlett SO W12 27:56
n/c Kieran Fitzpatrick SO M12 31:36
4th Cristina Barraclough   W21 35:50
5th Bethany Taylor SO W10 42:10
n/c Max Best   M16 45:05
6th Nicola Upperton SO W50 45:21
7th Hannah Taylor SO W14 46:43
8th Brian Taylor SO M70 58:44
9th Chris Bradford IND M50 60:00
10th Harry Banks IND M10 72:35
11th Thomas Duncan IND M10 72:57
12th Rowan Sillett IND M10 73:21
13th Jake Cooper IND M12 74:11
14th Toby Coxon BOF M10 74:29
15th Angus Coxon IND M10 75:21
m7 Katie Taylor SO W16 25:51

Yellow

Splits

1.5km 10m

Pos Name Club Age Class Time
1st Kieran Fitzpatrick SO M12 15:47
2nd Sebastian Snajdar SO   16:11
3rd Henry Boyle SO M10 22:43
4th Persephone Boyle SO W10 23:10
5th Ella Boyle SO W12 23:17
6th Ben Chapman SO M10 25:00
7th Annie Salthouse IND W14 25:09
8th Luke Wheatly SO M10 30:46
9th Emma Chapman SO W10 32:13
n/c Gill Smith SO W80 63:11
10th Maisie Wheeler SO W10 78:10