Blue

Splits

5.4km 195m

Pos Name Club Age Class Time
1st Neil Crickmore SO M55 35:31
2nd Alexander Lines SO M21 35:48
3rd Chris Hooker SO M55 37:03
4th Euan Marsh SO M21 38:11
5th Matthew Leitch EUOC M20 38:53
6th John Dasey SO M21 40:23
7th Liam Marsh SO M20 40:59
8th Simon Deeks SAX M45 43:23
9th Andrew Parkinson SO M65 46:05
10th Joe Barrett SO M50 46:08
11th Lucy Jepson SO W21 46:49
12th Jill Blount SO W55 47:16
13th Samuel Leitch SO M16 47:20
14th Rob Burridge SO M50 47:29
15th Mike Hooper SO M45 48:41
16th Julia Jarvis SO W45 49:14
17th Amy Hulley SO W21 50:25
18th Jennie Warner SO W35 51:46
19th Alan Williamson SO M65 52:07
20th Robert Lines SO M50 53:59
21st Paul Wilson SO M55 56:06
22nd Michael Merritt SO M60 60:28
23rd Marion West SO W50 62:01
24th Susan Crickmore SO W55 63:22
25th Neil Hocking SO M35 65:09
26th John Pittam SO M65 66:33
27th Jon Wallace SO M60 73:50
28th Penny Parker SO W50 73:55
29th Ralph Phillips SO M70 79:57
30th Ruth Rhodes SO W75 85:48
31st David White SO M65 92:42
m16-17 Darren Warner-Swann SO M45 49:23

Green

Splits

3.4km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Troy Southall SO M14 23:17
2nd Neil Watts SO M60 32:44
3rd Edward Cox SO M55 35:13
4th Steve Southall SO M60 35:36
5th Emils Ummers SO M14 36:03
6th Thomas Best SO M20 36:32
7th Tim Hulley SO M55 37:48
8th Amelia Bartlett SO W14 38:13
9th Jules Wheeler SO W35 38:19
10th Penny Marsh SO W50 40:11
11th James Parker SO M70 40:22
12th Andy Ward SO M55 40:27
13th Patrick Windsor Brown SO M55 41:46
14th Sarah Burridge SO W18 42:08
15th John Morris SO M70 42:28
16th Alison Hooper SO W40 43:28
17th Ian Goodwin SO M60 46:01
18th Cameron Pattenden SO M14 46:30
19th Doug Deeks SAX M75 46:56
20th Jasmine Bennett SO W60 47:41
21st Leslie Coles SO M70 47:56
22nd Linda Hulley SO W60 48:50
23rd Roger Roberts SO M70 49:06
24th Mike Ralph SO M55 49:40
25th Richard Hocking SO M65 52:10
26th Ed Thorburn   M50 54:58
27th Madelyn Bartlett SO W12 57:18
28th Bridget Hooper SO W70 59:25
29th Diane Goodwin SWOC W55 61:17
30th Sylvia Coles SO W70 64:41
31st Maureen Fitzpatrick SO W45 68:05
32nd Tom JanMaat IND M40 68:45
33rd David Tennant SO M60 68:58
34th Keith Sorhaug IND M40 69:05
35th M. G. McNeill SO M65 76:25
36th Robert Crossett SO M75 85:09

Orange

Splits

2.4km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Hermione Boyle SO W12 37:35
2nd Luke Temblett Wheatley SO M10 37:36
3rd Maisie Wheeler SO W10 41:00
4th Simon Pattenden SO M50 42:00
5th Laurie Corp IND M10 42:24
6th Brian Rodgers SO M65 51:14
m1 rtd Karen Jones SO W50  

Yellow

Splits

1.5km 50m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ella Boyle SO W12 15:37
2nd Persephone Boyle SO W10 19:11
3rd Kieran Fitzpatrick SO M12 19:49
4th Henry Boyle SO M10 22:24
5th Max Best   M16 24:23
6th William Jones SO M10 24:24