Blue

Splits

5.4km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Neil Crickmore SO M55 39:26
2nd Paul Luttman SO M45 40:32
3rd Alan Velecky SO M50 44:04
4th Chris Hooker SO M55 44:12
5th Richard Sansom SO M40 45:42
6th Liam Marsh SO M20 49:31
7th Julia Jarvis SO W45 50:00
8th Anna Chapman SO W40 51:41
9th Ladislav Movlis PLZEN M21 52:09
10th Lucy Jepson SO W21 52:10
11th Samuel Leitch SO M16 54:27
12th Peter Chapman SO M50 54:54
13th Barry McElearney SO M50 54:59
14th Mark Chapman IND M55 55:20
15th Paul Wilson SO M55 58:18
16th Andrew Hannaford SO M60 61:37
17th Tim Hulley SO M55 62:38
18th David Funnell SO M50 63:12
19th Rob Keet SO M60 64:46
20th Michael Taylor SO M45 65:47
21st Peter Dudman SO M65 67:11
22nd Dave Taylor SO M45 67:48
23rd Edward Cox SO M55 69:19
24th Pollie Boyle SO W40 71:25
25th John Pittam SO M65 71:35
26th Jon Wallace SO M60 72:36
27th Mike Bolton MV M65 73:03
28th Claire Leitch SO W50 77:33
29th Christine Jepson SO W55 78:24
30th Judith Carder SO W60 78:34
31st James Parker SO M70 81:37
32nd David Young SO M60 83:29
33rd Linda Hulley SO W60 92:09
34th Ruth Rhodes SO W75 93:16
disq Jill Blount SO W55 50:02

Green

Splits

3.7km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Keith Tonkin GO M55 29:11
2nd Kenny Leitch SO M50 29:56
n/c Steve Blount SO M55 33:01
3rd Steve Jarvis SO M50 34:39
4th Simon Fitzpatrick SO M45 36:44
5th Alan Williamson SO M65 39:01
6th Steve Southall SO M60 39:42
7th Clive Hawkes SO M55 42:26
8th Amelia Bartlett SO W14 42:37
9th Christine Kiddier GO W65 44:32
10th Neil Hocking SO M35 44:53
11th Penny Marsh SO W50 45:09
12th Jules Wheeler SO W35 45:30
13th Einar Solgaard SO M70 45:39
14th Ffion Jones SO W16 46:30
15th Euan Raeside SO M14 46:39
16th Maureen Fitzpatrick SO W45 46:41
17th Julie Drake SO W45 46:54
18th= Thomas Best SO M20 47:41
18th= Emils Ummers SO M14 47:41
20th Tim Bartlett SO M50 50:42
21st Andy Ward SO M55 50:46
22nd Mike Bonsor SO M55 50:52
23rd Anna Bartlett SO W50 52:12
24th Karen Ashworth SO W50 53:47
25th Madelyn Bartlett SO W12 53:56
26th Russel Hawkes   M40 54:03
27th= Chris Simpson SO M70 54:12
27th= Mark Salthouse SO M50 54:12
29th Kathleen Southall SO W55 54:47
30th Edward Foreman SO M65 54:51
31st Ralph Phillips SO M70 55:06
32nd Susan Crickmore SO W55 55:10
33rd Mike Ralph SO M55 55:31
34th Richard Hocking SO M65 56:06
35th John Morris SO M70 56:43
36th Jasmine Bennett SO W60 57:25
37th Gavin Barrett SO M40 58:43
38th Becky Barnard SO W21 58:49
39th Di Turner SO W65 60:01
40th Matthew Carrington SO M21 60:07
41st Leslie Hooper SO M75 61:35
42nd Mike Baron SO M75 61:53
43rd Paddy Boyle SO M40 62:45
44th Sally-Anne Simmons SO W35 63:50
45th Mike Turner SO M65 64:16
46th Rachel Welsh   W45 64:44
47th Gary Watson IND M50 65:50
48th Gail Barrett SO W40 66:23
49th Patrick Maher SO M80 66:49
50th Michele Funnell SO W60 68:56
51st David Kelso IND M60 69:20
52nd Susan Parker SO W75 70:05
53rd Lorna Lindfield SO W70 70:41
54th Chris Taylor SO W65 71:55
55th Henry McLaughlin SO M21 77:43
dns Roger Maher SO M75  
dns m6-14 David Baker IND M55  
m9 Nick Raeside SO M55 40:28
m10 Roger Roberts SO M70 63:18

Orange

Splits

2.5km 55m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Euan Raeside SO M14 21:27
1st Garry Phillips IND M55 35:11
2nd Sam Parkes IND W45 36:54
3rd Isabella Mortimer SO W8 37:04
4th Bridget Hooper SO W70 44:20
5th Gunnel Family IND   47:05
6th Brian Taylor SO M70 50:01
7th Gill Smith SO W80 53:05
8th Simon Worthington   M21 60:00
9th Laura McLaughlin   W21 60:05
10th Eddie Baker SO M10 61:29
11th Christian Hope SO M8 77:52
12th Brian Smith SO M80 77:53
13th Rosalind Ralph IND W65 86:17
m2-10 Max Best SO M16 24:06
m3-4 m7 Vicky Greenacre IND W40 69:34

Yellow

Splits

1.5km 45m

Pos Name Club Age Class Time
1st Kieran Fitzpatrick SO M12 12:31
2nd Rhys Jones SO M14 13:26
3rd Zachary Turner   M5 18:25
4th Thomas Warren IND M8 20:39
5th Emma Chapman SO W10 29:40
6th Maisie Wheeler SO W10 48:21
m4 George Hope SO M11 30:23
m4 Ralph Hope   M15 31:42
m4 Stuart Purdy SO M40 33:48