Orange

Splits

1.8km 25m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Stanley Heap SO M16 15:26
1st Hermione Boyle SO W12 17:21
2nd Kai Joyce SO M10 24:08
3rd Nicola Upperton SO W50 29:40
4th Jack Stewart IND M16 40:03
5th Michael Shove SO M85 41:07
6th Brian Smith SO M80 41:14

Yellow

Splits

1.1km 10m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ella Boyle SO W12 9:44
2nd Kieran Fitzpatrick SO M12 9:55
3rd Persephone Boyle SO W10 11:18
n/c Louis Evans SO M12 12:26
4th Leo McCullough IND M40 24:37
5th Maisie Wheeler SO W10 26:06
6th William Jones SO M10 28:30
7th Dylan Joyce SO M10 31:46
rtd Luke Temblett Wheatley SO M10  

Sprint

Splits

2.7km 35m

Pos Name Club Age Class Time
1st Nicholas Jarvis SO M21 16:09
2nd Chris Hooker SO M55 18:55
3rd Neil Crickmore SO M55 19:10
4th Edward Lines SO M20 20:01
5th Alexander Lines SO M21 20:10
6th Will Heap SO M40 20:11
7th Barry Jones SO M50 21:01
8th Rob Burridge SO M50 22:26
9th Liam Marsh SO M20 22:54
10th Thomas Jarvis SO M18 23:06
11th Robert Lines SO M50 23:08
12th Steve Jarvis SO M50 24:00
13th Julia Jarvis SO W45 24:26
14th Jon Coles MV M45 24:56
15th Katherine Burridge SO W21 25:14
16th Andrew Parkinson SO M65 25:39
17th Kerria Rowan SO W21 27:35
18th Paddy Boyle SO M40 28:42
n/c Jill Blount SO W55 29:24
19th Jane Lambert SO W55 29:27
20th Matt Lill IND M21 29:41
21st Emils Ummers SO M14 30:16
22nd Christine Jepson SO W55 30:54
23rd Sophie Kingdom SO W18 30:59
24th Jules Wheeler SO W35 31:04
25th Sarah Burridge SO W18 31:11
26th John Morris SO M70 31:21
27th Max Best SO M16 32:04
28th Darren Warner-Swann SO M45 32:21
29th Simon Fitzpatrick SO M45 32:26
30th Thomas Best SO M20 33:01
31st Susan Crickmore SO W55 33:04
32nd Simon Rawson SO M35 33:16
33rd Alan Williamson SO M65 33:38
34th John Pittam SO M65 34:28
35th Jasmine Bennett SO W60 36:03
36th Andrew Hannaford SO M60 36:24
37th Maureen Fitzpatrick SO W45 37:05
38th Ray Kingdom SO M55 37:47
39th Mike Elliot MV M65 38:41
40th Karen Ashworth SO W50 39:32
41st Andy Ward SO M55 39:53
42nd Rebecca Wheatley SO W45 40:07
43rd Steve Ewens SO M60 40:11
44th Joe Barrett SO M50 41:02
45th Penny Marsh SO W50 41:31
46th Karen Jones SO W50 41:48
47th Graham Denney SAX M45 41:53
48th Leianne Upton MV W55 43:22
49th James Parker SO M70 45:04
50th Sylvia Coles SO W70 51:14
51st Gill Smith SO W80 55:20
52nd Anthony Barrable RAFO M70 55:23
53rd Leslie Coles SO M70 55:30
54th Susan Parker SO W75 57:04
55th Bridget Hooper SO W70 59:25
m8-22 Roger Roberts SO M70 20:54
m11-12 w15 Roger Maher SO M75 28:17
w10 m13-14 m16-21 Penny Parker SO W50 36:17
m20 Arabella White DEE W21 40:14
w10 Leslie Hooper SO M75 48:36