Blue

Splits

5.7km

Pos Name Club Age Class Time
1st Nicholas Jarvis SO M21 37:39
2nd Alexander Lines SO M21 38:03
3rd Neil Crickmore SO M55 41:24
4th Keith Tonkin GO M55 42:23
5th Paul Luttman SO M45 43:09
6th Euan Marsh SO M21 43:28
7th John Dasey SO M21 44:18
8th Liam Marsh SO M20 44:34
9th Chris Hooker SO M55 45:37
10th Mike Hooper SO M45 45:38
11th Rob Burridge SO M50 48:23
12th Barry Jones SO M50 50:39
13th Benjamin Brooker SO M35 50:52
14th Richard Sansom SO M40 51:11
15th Samuel Leitch SO M16 51:43
16th Tim Bartlett SO M50 53:04
17th Tim Hulley SO M55 53:16
18th Kerria Rowan SO W21 53:26
19th Robin Wilson SO M55 53:28
20th Paul Wilson SO M55 54:15
21st Jennie Warner SO W35 54:19
22nd Julia Jarvis SO W45 54:23
23rd Joe Barrett SO M50 54:54
24th Darren Warner-Swann SO M45 54:59
25th Alan Williamson SO M65 56:24
26th Iain Jamieson SO M50 56:26
27th Katherine Burridge SO W21 59:01
28th Paddy Boyle SO M40 63:54
29th Roger Maher SO M75 67:05
30th Kate Turner SO W40 68:20
31st Penny Marsh SO W50 69:35
32nd Thomas Best SO M20 69:43
33rd Marion West SO W50 71:54
34th John Pittam SO M65 78:48
35th Pollie Boyle SO W40 79:07
36th Vlad Boev   M60 84:10
37th Jon Wallace SO M60 84:33
38th Linda Hulley SO W60 90:38
39th Ruth Rhodes SO W75 93:55
40th Robert Crossett SO M75 102:35
m16 Robert Lines SO M50 51:23

Green

Splits

3.6km

Pos Name Club Age Class Time
1st Troy Southall SO M14 25:47
2nd Andrew Parkinson SO M65 33:12
3rd Simon Fitzpatrick SO M45 33:36
4th Steve Southall SO M60 36:51
5th Amy Hulley SO W21 36:55
6th Thomas Jarvis SO M18 38:01
7th Clive Hawkes SO M55 38:49
8th Steve Ewens SO M60 39:33
9th John Morris SO M70 41:57
10th Becky Barnard SO W21 42:08
11th Amelia Bartlett SO W14 42:40
12th Christine Jepson SO W55 43:22
13th Drew Jamieson SO M12 43:33
14th Euan Raeside SO M14 43:34
15th Andy Ward SO M55 44:01
16th Jules Wheeler SO W35 44:13
17th David Funnell SO M50 44:18
18th Peter Dudman SO M65 44:19
19th James Parker SO M70 44:43
20th David Young SO M60 45:09
21st Maureen Fitzpatrick SO W45 46:50
22nd Susan Crickmore SO W55 47:22
23rd Kathleen Southall SO W55 47:58
24th Ffion Jones SO W16 49:06
25th Leslie Coles SO M70 49:09
26th Alison Hooper SO W40 49:23
27th Patrick Windsor Brown SO M55 49:29
28th Gethyn Lewis SO M50 50:49
29th Diane Goodwin SWOC W55 51:03
30th Matthew Lill IND M21 52:36
31st David White SO M65 56:11
32nd Graham Denney SAX M45 57:11
33rd Ian Goodwin SO M60 59:32
34th Lorna Lindfield SO W70 59:50
35th Bridget Hooper SO W70 60:07
36th Mike Turner SO M65 60:34
37th Di Turner SO W65 61:02
38th Michele Funnell SO W60 61:23
39th Nick Raeside SO M55 61:34
40th Roger Roberts SO M70 63:19
41st Sylvia Coles SO W70 63:22
42nd Sorrel Purdy and Stuart Purdy IND W14 63:56
43rd Chris Taylor SO W65 64:27
44th Anna Bartlett SO W50 67:10
45th Madelyn Bartlett SO W12 69:14
46th Gavin Hurley SLOW M40 77:19
47th Keith Buchanan IND M55 87:26
48th Jane Boyd IND W50 134:43
m12 Patrick Maher SO M80 68:30

Orange

Splits

2.5km

Pos Name Club Age Class Time
n/c Kieran Fitzpatrick SO M12 26:52
1st Maisie Wheeler SO W10 34:27
2nd Rosalind Ralph IND W60 37:17
3rd Brian Taylor SO M70 42:57
4th Brian Rodgers SO M65 44:33
5th Frankie Warner-Swann SO W14 44:44
6th Hannah Taylor SO W14 45:36
7th Jaquie Drake SO W75 47:05
8th Bethany Taylor SO W10 48:20
9th Nicola Upperton SO W50 49:06

Yellow

Splits

1.8km

Pos Name Club Age Class Time
1st Max Best   M16 12:23
2nd Kieran Fitzpatrick SO M12 13:53
3rd Ben Chapman SO M10 17:18
4th Gloria Purdy   W12 18:13
5th Emmanuel Wheatley SO M10 20:05
6th Emma Chapman SO W10 25:50
7th Eddie & W IND M10 26:46