Blue

Splits

6.1km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Patrick Jaffe SO M20 30:44
2nd Will Heap SO M40 35:49
3rd Alexander Lines SO M21 36:58
4th Keith Masson MV M55 37:32
5th Chris Hooker SO M55 38:14
6th Nicholas Jarvis SO M21 38:47
7th Neil Crickmore SO M55 39:15
8th Paul Luttman SO M45 41:35
9th Mike Hooper SO M45 46:57
10th Rob Burridge SO M50 47:46
11th Kerria Rowan SO W21 48:34
12th Robin Smith SOC M65 48:55
13th Julia Jarvis SO W45 51:38
14th Katherine Burridge SO W21 52:08
15th Alan Williamson SO M65 52:09
16th Jill Blount SO W55 52:58
17th Timothy Carder SO M60 55:33
18th Simon Dunkley SN M50 58:03
19th Iain Jamieson SO M50 58:35
20th Paul Wilson SO M55 58:40
21st Roger Maher SO M75 60:24
22nd Marion West SO W50 62:25
23rd Nick Hockey DEVON M65 62:34
24th John & Cristina Barraclough IND M21 63:23
25th Amy Hulley SO W21 65:34
26th John Dasey SO M21 65:38
27th Thomas Best   M20 66:14
28th David Young SO M60 67:14
29th Michael Taylor SO M45 68:37
30th Jon Wallace SO M60 69:28
31st Judith Carder SO W60 73:41
32nd Dave Taylor SO M45 80:55
w16 Robert Lines SO M50 45:39
m14 Darren Warner-Swann SO M45 55:26
m15-17 m19-20 Ruth Rhodes SO W75 98:32

Green

Splits

4.1km 65m

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew Parkinson SO M65 31:30
2nd Emils Ummers SO M14 32:35
3rd Tim Hulley SO M55 36:11
4th Troy Southall SO M14 37:47
5th Steve Ewens SO M60 41:11
6th Simon Fitzpatrick SO M45 41:25
7th Steve Southall SO M60 44:35
8th Dave McTurk SO M60 47:39
9th John Marsh SO M50 48:19
10th James Parker SO M70 48:49
11th Susan Crickmore SO W55 48:54
12th Mr Salthouse SO M50 49:04
13th Ralph Phillips SO M70 49:14
14th Leslie Coles SO M70 49:47
15th Patrick Windsor Brown SO M55 49:55
16th Stuart Paton SO M55 50:19
17th John Morris SO M70 51:37
18th Ffion Jones SO W16 51:40
19th Andy Ward SO M55 52:52
20th Roger Roberts SO M70 54:15
21st Maureen Fitzpatrick SO W45 54:20
22nd Mike Ralph SO M55 54:45
23rd Drew Jamieson SO M12 54:51
24th Alison Hooper SO W40 55:50
25th Christine Jepson SO W55 56:25
26th Penny Marsh SO W50 56:50
27th Neil Watts SO M60 56:55
28th Ed Forman SO M65 58:03
29th Linda Hulley SO W60 59:37
30th Sarah Burridge SO W18 60:37
31st Anna Fowler GO W18 60:53
32nd Peter Dudman SO M65 61:08
33rd Robert Crossett SO M75 62:57
34th Taw Bray IND M50 64:08
35th Kathleen Southall SO W55 66:07
36th Reg & Julia Fowler   M55 66:12
37th Di Turner SO W65 66:20
38th Chris Taylor SO W65 69:59
39th Lorna Lindfield SO W70 72:30
40th Bridget Hooper SO W70 95:13
m13 Barrie Pearson SO M65 38:37
m5 Peter Brown SO M75 83:15

Orange

Splits

2.6km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1st Poppy Smith IND W14 24:25
2nd Oliver Budgen IND M21 26:27
3rd Frankie Warner-Swann SO W15 35:06
4th Anna Jamieson SO W12 38:06
5th Alex Pickup MV M10 39:37
6th Gill Smith SO W80 39:38
7th Hannah Taylor SO W14 41:49
8th Nicola Upperton SO W50 53:08
9th Imogen Edwards IND W14 60:02
10th Rosie Palmer IND W14 60:05
11th Rowan Sillett   M10 60:12
m6 Brian Taylor SO M70 42:02
w13 Nadia Alton SO W14 50:38

Yellow

Splits

1.5km 20m

Pos Name Club Age Class Time
1st Max Best   M16 13:15
2nd Kieran Fitzpatrick SO M12 15:22
3rd William Jones SO M10 26:20
4th Cosmo Culley IND M5 29:27
5th Sebastian Snajdar SO M10 36:23
6th Emma Chapman SO W10 41:24