For Superlative Orienteering Software Mail:Peter Drake Web Site: click |
Results Page | Evening Event - 02/07/2013 - Hotham Park | Click below to go to
SO Home Page SO Results Home Page Full Splits for this Event OE2000-Style Splits Enter Splitsbrowser Download text file for Winsplits SPORTIdent.csv (for RouteGadget) Courses: Sprint |
Name | Club | Class | Time | Mins/K | |||||
1 | Simon Thraves | SO | M50 | 22:30 | 7.26 | ||||
2 | Robert Lines | SO | M45 | 22:39 | 7.31 | ||||
3 | Chris Hooker | SO | M50 | 23:24 | 7.55 | ||||
=3 | Barry Jones | SO | M45 | 23:24 | 7.55 | ||||
5 | Nick Care | SO | M50 | 23:30 | 7.58 | ||||
6 | David Marsh | SO | M50 | 25:07 | 8.10 | ||||
7 | Euan Marsh | SO | M18 | 25:48 | 8.32 | ||||
8 | Kieran Marsh | SO | M16 | 28:23 | 9.16 | ||||
9 | Jane Lambert | SO | W50 | 28:50 | 9.30 | ||||
10 | Ray Kingdom | SO | M55 | 29:34 | 9.54 | ||||
11 | Jules Wheeler | SO | W35 | 30:42 | 9.90 | ||||
12 | Leslie Coles | SO | M70 | 32:21 | 10.44 | ||||
13 | Sophie Kingdom | SO | W14 | 33:35 | 10.83 | ||||
14 | David White | SO | M60 | 34:36 | 11.16 | ||||
15 | Penny Marsh | SO | W50 | 34:38 | 11.17 | ||||
16 | Roger Roberts | SO | M65 | 35:36 | 11.48 | ||||
17 | Liam Marsh | SO | M16 | 35:38 | 11.49 | ||||
18 | John Pittam | SO | M60 | 35:39 | 11.50 | ||||
19 | Sue Kingdom | SO | W50 | 36:45 | 11.85 | ||||
20 | John Lack | IND | M21 | 39:09 | 12.63 | ||||
21 | James Kingdom | SO | M12 | 39:33 | 12.76 | ||||
22 | John Marsh | SO | M45 | 44:28 | 14.34 | ||||
23 | Karen Ashworth | SO | W45 | 47:41 | 15.38 | ||||
24 | Miles Cary | SO | M60 | 47:56 | 15.46 | ||||
25 | Sargent Family | IND | 48:05 | 15.51 | |||||
26 | Vicki Barkaway | SOC | W60 | 50:14 | 16.20 | ||||
27 | Lex Family | IND | 52:23 | 16.90 | |||||
28 | Richards Family | 60:04 | 19.38 | ||||||
Juan Jose Tamarit | VALENCIA-O | M40 | 23:27 | m13-18 | |||||
A Team 2 Bognor | IND | 53:53 | m3-4,m7-11,w13-14,Retd | ||||||
Sylvia Coles | SO | W65 | 51:30 | m8 | |||||
1st Felpham Cubs | 0:00 | No finish | |||||||
Howard Roeber | IND | M21 | 0:00 | No finish | |||||
Goeff Wadge | M65 | 0:00 | No finish | ||||||
1st Felpham Cubs A | 66:42 | Retd | |||||||
B Team 2 Bogner | IND | 49:02 | w2-4,w7-8,m10,m12-20 | ||||||
Daniel Farrant | IND | M10 | 43:13 | w3 | |||||
1st Felpham Cubs B | 46:34 | w4 | |||||||
C Team 2 Bognor | IND | 57:05 | w4 | ||||||
Tony 11 Bognor | IND | 64:56 | w8 |